Jakość OZ

Jakość OZ, to także certyfikowane bezpieczeństwo. Niektóre kraje, opracowały surowe normy dyscyplinarne, w celu określenia wymagań, dotyczących produktów, montowanych w pojazdach samochodowych, oraz procesów produkcyjnych, stosowanych do ich wytwarzania. W 1998 roku, OZ otrzymał certyfikat ISO 9001, wydany przez niemiecki KBA (Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego), co czyni go pierwszą włoską firmą w branży kół aluminiowych, która otrzymała ten certyfikat, dla całego cyklu produkcyjnego. OZ, to również pierwszą włoska firma, która uzyskała akredytację włoskiego Ministerstwa Infrastruktury i Transportu, standaryzując wszystkie swoje zakłady produkcyjne, a tym samym, mogąc sprzedawać certyfikowane koła we Włoszech.

Homologacje kół

Certyfikat TÜV, to jeden z najbardziej szanowanych certyfikatów, który gwarantuje jakość i bezpieczeństwo konsumenta. Wszystkie koła produkowane i sprzedawane przez OZ, posiadają certyfikat TÜV.

Certyfikat KBA

Certyfikat KBA, wydawany przez niemiecki Federalny Urząd ds. Ruchu Samochodowego, obejmuje wszystkie wymogi bezpieczeństwa, określone w niemieckich przepisach drogowych (StVZO). Certyfikat KBA, jest wydawany tylko przez jednostki certyfikujące wyznaczone przez tę samą KBA i jest obowiązkowy przy sprzedaży felg aluminiowych w Niemczech.

Certyfikat NAD

Od 1 stycznia 2015 r., we Włoszech, mogą być sprzedawane tylko koła certyfikowane. Wymagana certyfikacja, to albo włoski certyfikat NAD, wydany przez Ministerstwo Infrastruktury i Transportu, albo europejska certyfikacja UN/ECE 124. Tak zwane „specjalne koła” z certyfikatem NAD, utorowały drogę do lekkiego tuningu, pozwalając na montaż felg i opon o rozmiarach innych niż wymienione w instrukcji obsługi samochodu. Dzięki bardzo szerokiemu obszarowi zastosowań, koła z certyfikatem NAD, mogą pokryć ogromną liczbę aplikacji. Większość kół produkowanych i sprzedawanych przez OZ, posiada certyfikat NAD.

Certyfikat UN / ECE 124

UN/ECE 124, to certyfikat stworzony przez Unię Europejską.
Koła z tym certyfikatem, muszą mieć ten sam rozmiar, co oryginalne koła, dostarczane przez producenta samochodów, a także ten sam system mocowania, co oryginał.
Regulamin UN/ECE 124 jest normą UE, wykraczającą poza indywidualne certyfikaty każdego kraju i gwarantuje jakość i bezpieczeństwo użytkownika.
Właśnie dlatego, że rozmiary są takie same jak oryginały, koła z certyfikatem ECE, można montować tylko na ograniczoną liczbę samochodów.

Certyfikat JWL VIA

JWL VIA to certyfikat, który został wprowadzony przez Japońskie Stowarzyszenie Inspekcji Pojazdów. Specjalny, trwały znak na tarczy koła wskazuje, że spełnia on normy techniczne określone w japońskich przepisach VIA.

Certyfikat IATF 16949: 2016

OZ posiada certyfikat IATF 16949:2016 w zakresie projektowania i produkcji kutych kół ze stopów lekkich. Jest to podstawowy wymóg, stawiany przed dostawcami kół, do najlepszych producentów aut, którzy od wielu lat wybierają OZ, do produkcji felg ze stopów lekkich dla najbardziej legendarnych supersamochodów.